Вверх
Заказать звонок
Запис
до лікаря

Антимюллерів гормон

29/04/2015

Різниця по статті в процесі розвитку ембріона обумовлюється за рахунок взаємодії цілого ряду як молекулярних, так і ендокринних механізмів, які відповідають за організацію системи, що відповідає за відтворення всього організму. При цьому слід зазначити, що Антимюллерів гормон являє собою спеціальний глікопротеїн, за рахунок якого відбувається диференціювання статі ще на ранніх етапах розвитку. У зв'язку з цим, запліднення ЕКЗ відбувається саме з урахуванням цього виду гормону. Якщо не брати його до уваги, то прогнозувати стать майбутньої дитини дуже проблематично.

Справа в тому, що етапи гонадного і генітального статевого відмінності починаються з того, що в ембріоні формуються клітини Сертолі. З їх допомогою секретується фактор регресії Мюллерова проток, що відповідають за статеву приналежність малюка. Після цього відбувається формування клітин Лейдіга, що виробляють тестостерон.

Під впливом цих речовин виникає чоловічий фенотипический підлогу. Антимюллерів гормон відповідає за те, щоб не допустити розвиток жіночих статевих органів в організмі майбутнього малюка. Крім того, він бере активну участь в опусканні яєчок, що утворилися при його впливі. За допомогою тестостерону відбувається диференціація клітин вольфових проток, крім того він відповідає за освіту урогенітального синуса і трансформацію зовнішніх геніталій в чоловічі статеві органи і так далі, ці аналізи є так званий метод ІКСІ.

Якщо в організмі малюка відсутні тестостерон і Антимюллерів гормон, то це призводить до того, що він починає свій розвиток за жіночим типом.

Використання антімюллерова гормону в педіатричній практиці

Аналіз, за ​​допомогою якого можна встановити рівень антімюллерова гормону в організмі, що розвивається, дозволяє майже зі сторпроцентной точністю визначити стать майбутньої дитини. Якщо не спостерігається внутрішньоутробний синтез антімюллерова гормону у плода, то це гарантовано повідомить фахівцям про розвиток і статевої приналежності плоду.

Найчастіше аналіз на вміст антімюллерова гормону виробляється і в педіатричній практиці, так як він є одним з найбільш ефективних лабораторних тестів. З його допомогою можна зробити диференціальну діагностику в разі, якщо спостерігаються інтерсексуальні стану або амбівалентні геніталії. Справа в тому, що внутрішньоутробно синтез даного гормону відбувається тільки у зародків чоловічої статі. У хлопчиків рівень вироблення даного гормону поступово знижується після появи на світло в той час як у дівчаток він з народженням виникає і поступово збільшується до моменту настання менопаузи.

Завдяки таким медичним дослідження можна дуже швидко діагностувати порушення статевого дозрівання як у хлопчиків, так і у дівчаток. Якщо рівень тестостерону в організмі хлопчика залишається нормальним або трохи підвищеним, то це скаже про нормальному або прискореному розвитку. Коли рівень антімюллерова гормону в крові дівчаток починає різко зростати, причому найчастіше це буває стрибками, то це говорить про початок перебудови їх організму і про те, що дівчинка починає поступово перетворюватися в жінку.

Крім того, Антимюллерів гормон знайшов своє застосування і в області гінекології. За допомогою таких досліджень можна своєчасно діагностувати безпліддя або ж з точністю до одного дня прогнозувати народження дитини. Для цього достатньо всього один раз визначити рівень антімюллерова гормону в будь-який день жіночого менструального циклу.