Вверх
Заказать звонок
Запис
до лікаря
diagnoz besplodiya

Диагноз-безпліддя

Безпліддя - що це таке?

Безпліддя - з цією проблемою останнім часом зустрічається все більша кількість сімейних пар. Їх число збільшується з кожним роком. Кожна 5 пара в Україні звертається до лікувальних установ з приводу лікування різних форм цього захворювання (безпліддя).

Діагностика безпліддя

Безпліддя діагностують у разі, якщо протягом 1 року регулярного статевого життя партнерів без використання контрацептивів не настає вагітність. Цей період визначений медичною наукою відповідно до загальноприйнятої статистикою.

Імовірність настання вагітності у молодої пари в перебігу 1 менструального циклу складає 20%.

Таким чином, термін в 12 місяців достатній для оцінки фертильності (здатності до відтворення потомства) конкретної пари. У разі якщо період в 1 рік пройдено, але зачаття не відбулося, необхідно звернутися в Центр репродуктивної медицини професора Феськова А.М. ® для встановлення причини і форми безпліддя, підбору методики лікування. На щастя, сучасна наука вміє справлятися з більшістю проблем, що викликають неможливість запліднення або виношування дитини.

Комплексне обстеження в Центрі репродукції людини професора Феськова А.М. ® дозволить повною мірою з'ясувати можливості вашої пари стати батьками, приступити до усвідомленого планування народження дітей і не стикатися в майбутньому з безпліддям.

Види безпліддя

Розрізняють декілька форм безпліддя:

1. За наявністю вагітностей:

Первинне безпліддя - вагітність не наступала ніколи раніше;
Вторинне безпліддя - вагітність наступала в минулому, в тому числі позаматкова, проте не настає протягом останнього року.
2. По можливості зачаття:

Абсолютне безпліддя - зачаття природним шляхом неможливо;
Відносне безпліддя - зачаття можливо при дотриманні деяких умов.
3. За механізмом виникнення:

Вроджене - безплідність обумовлена ​​генетичними особливостями, вадами розвитку;
Придбане безпліддя - виникає в результаті внутрішніх, зовнішніх факторів впливу на репродуктивну систему.
4. По зміні репродуктивної системи з ряду причин:

Ендокринних - безпліддя виникло в результаті порушення гормонального фону;
Обумовлених маточним фактором - безпліддя виникло в результаті змін функціонального стану ендометрію, ендометріоз, ендометрит різної етіології, повторні вискоблювання оболонки матки діагностичного характеру, наявності підслизової міоми матки, зміни в результаті післяпологових або післяопераційних ускладнень.
Безпліддя в результаті порушень функції маткових труб;
Імунологічних - безпліддя унаслідок утворення антиспермальних антитіл;
Неясного генезу - не дозволяє виявити причини безпліддя навіть після ретельного обстеження обох подружжя.
Звичний викидень або неможливість виношування вагітності
Регулярне переривання вагітності називають звичним викиднем. Зазвичай викидень відбувається в період до 12 тижнів, хоча може траплятися і на більш пізніх термінах. Нерідко жінка навіть не здогадується, що була вагітна. Це характерно для самовільних абортів в періоді 2-3 тижнів. Цей фактор в подальшому може викликати безпліддя.

Перериванню вагітності сприяють утворення в матці (міома), гормональні порушення, нестійке психоемоційний стан жінки. Найбільш поширені фактори при цьому:

ІНФАТІЛІЗМ (недорозвинення) МАТКИ - ЖІНОЧИЙ дітородні органи НЕ МОЖЕ ВИКОНУВАТИ СВОЮ ФУНКЦІЮ ЧЕРЕЗ ВАД РОЗВИТКУ.
Незадовільний стан ЕНДОМЕТРІЯ - внутрішнього маткового ОБОЛОНКИ. САМЕ В НІЙ ВІДБУВАЄТЬСЯ ІМПЛАНТАЦІЯ ПЛІДНОГО ЯЙЦЯ після зачаття. ПРИ УШКОДЖЕННІ глибоких шарів ЕНДОМЕТРІЯ В результаті неодноразових АБОРТОВ (вишкрібання) виношування вагітності стає практично неможливим.
ІЦН - ПОРУШЕННЯ ФУНКЦІЇ «Замикання» ШИЙКИ МАТКИ З МЕТОЮ УТРИМАННЯ ВСЕРЕДИНІ плодового яйця. Причиною цієї проблеми є порушенням гормональний фон у жінок, а також механічні пошкодження ШИЙКИ МАТКИ В РЕЗУЛЬТАТІ АБОРТОВ, травматичних пологів. НЕБЕЗПЕКОЮ недиагностированное ІЦН ЯВЛЯЕТСЯ ризик викидня на пізніх термінах - в другому і третьому триместрі вагітності.
Зниження функції яєчників, в результаті якого ВОНИ НЕ виробляється гормон, відповідальний за збереження ВАГІТНОСТІ ДО ФОРМУВАННЯ ПЛАЦЕНТИ. ПОРУШЕННЯ РОБОТИ ЯЄЧНИКІВ МОЖУТЬ ПІДДАТИ стресові ситуації, ІНФЕКЦІЙНІ ЗАХВОРЮВАННЯ, штучний аборт, хвороби ендокринної системи.
Безпліддя при запальних захворювань статевих органів. ВЕЛИКА РОЛЬ У РАННІХ викидень інфекцій, що передаються статевим шляхом. ІНФЕКЦІЯ МОЖЕ проникає з піхви і шийки матки в її порожнину, викликаючи запалення тканині плаценти, ОБОЛОНОК ПЛОДА, проникає через плацентарний бар'єр, заражаючи НЕНАРОДЖЕНОЇ ДИТИНИ, формуючи УМОВИ ДЛЯ РОЗВИТКУ НАБУТОГО БЕЗПЛІДНОСТІ.

Чоловіче безпліддя

На сьогоднішній день чоловічий фактор стає причиною безпліддя з тією ж частотою, що і жіночий. Проявляється чоловіче безпліддя в різних відхиленнях від нормальних показників у спермограмме, а так само присутні патології семяізвергающей чи сексуальної функцій.

У ряді випадків діагностується поєднане безпліддя, коли його формують чоловічий і жіночий фактори. Із загальної кількості випадків безпліддя на поєднане доводиться 25%.

Послуги
Фахівці
Тищенко Алексей Александрович

Тіщенко Олексій Олександрович

провідний ембріолог клініки

Феськов Александр Михайлович

Феськов Олександр Михайлович

директор ЦРЛ, головний лікар

Чумакова Наталья Александровна

Чумакова Наталія Олександрівна

Лікар акушер-гінеколог, репродуктолог, лікар УЗД

Безпечная Ирина Михайловна

Безпечна Ірина Михайлівна

Завідуюча відділенням ЕКО, лікар акушер-гінеколог, репродуктолог

Запис до лікаря