Вверх
Заказать звонок
Запис
до лікаря

Міома матки

Фіброміома матки - це доброякісна гормональнозавісімой пухлина матки, яка виявляється у 50-60% жінок різних вікових груп. На сьогоднішній день причини виникнення міоми досі невідомі. Предрасполающімі факторами можуть бути, як первинні зміни м'язової стінки на тлі гормональних порушень (гіперестрогенія, прогестерондефіцітних стану, гіпоталамо-гіпофізарним розлади), так і вторинні зміни внаслідок абортів, післяпологових ускладнень, хронічних запальних захворювань статевих органів. Клінічні прояви цього захворювання: болі, дискомфорт, кровотеча, дизуричні розлади, порушення дефекації, безпліддя, розлад сексуальної функції - знижують якість життя пацієнток і представляють серйозну загрозу для їхнього здоров'я. Традиційно оптимальним методом лікування хворих з міомою матки вважався радикальний - гістеректомія, за принципом «немає органу - немає проблем». Однак, цей метод неприйнятний для жінок, бажаючих зберегти матку і планують вагітність. Тому підхід до лікування таких хворих багато в чому залежить, як від клініки захворювання, так і від бажання жінок реалізувати репродуктивну функцію. Незважаючи на те, що в останнє десятиліття з'явилася велика кількість методів малоінвазивного лікування лейоміоми матки (емболізація маткових артерій, фокусовий ультразвук, міоліз та ін.), Основним методом лікування залишається консервативна міомектомія. На сьогоднішній день загальноприйнятими хірургічними доступами для міомектомії є лапаротомного, лапароскопічний, вагінальний, гістероскопічного.

В якості ад'ювантної терапії у пацієнток з міомою матки широко використовуються агоністи гонадотропін реллізінг гормонів, антігонадотропіни, гестагени, блокатори рецепторів прогестерону та ін препарати. Великий інтерес зараз представляє застосування інгібіторів ароматази (аримидекс, Фемара), які сприяють зниженню рівня естрадіолу і надають виражений терапевтичний ефект (зменшення розмірів вузла на 35-40% в порівнянні з вихідними показниками).

Методи лікування в Центрі ЕКО професора Феськова А.М. ®:

Діагностика міоми матки проводиться в Центрі ЕКО професора Феськова А.М. ® при першому зверненні пацієнтки, безболісно і швидко, при цьому проводиться класифікація і визначається тактика подальшого лікування. Скільки коштує операція міоми матки, ви зможете уточнити у нашого координатора. Первинна діагностика спрямована на виявлення стадії розвитку захворювання і визначення тактики лікування.

Органозберігаючі операції:

- Лапаротомія консервативна міомектомія;
- Гістерорезектоскопія. Міомектомія.
- Лапароскопія надпіхвова ампутація матки
- ЛАВГ (лапароскопічно асистувала піхвова гістеректомія)

Лапароскопічна міомектомія за останній час стала широко застосовуваної процедурою і характеризується значними перевагами для пацієнтки. Ця операція проводитися під загальним наркозом за допомогою ендоскопічного обладнання. Замість традиційного чревосечения на черевній стінці проводиться чотири проколи (для оптичної системи та інструментів). Хірургічні маніпуляції проводяться під візуальним контролем, забезпечуваним Ендовідеокамера. Дана процедура відносно безпечна, супроводжується меншою вираженістю післяопераційного больового синдрому, меншою кількістю ліжко-день, більш швидкої реабілітацією і відновленням організму, більш низьким рівнем крововтрати, меншою ймовірністю розвитку спайкового процесу і ускладнень.

Надпіхвова ампутація (екстріпація) матки

Лапароскопічна надпіхвова ампутація матки - одна з найбільш затребуваних методик лікування міоми, ендометріозу тіла матки і поліпозу ендометрію. Популярність методу визначається меншою травматичністю на відміну від екстирпації матки, скороченням числа ускладнень, зниженням крововтрати в ході операції, можливістю застосування для молодих пацієнток. Слід також зазначити, що дана операція дозволяє зменшити порушення лібідо і зберегти сексуальні відчуття.
Лапароскопічна надпіхвова ампутація матки призначається на підставі ряду аналізів за умови відсутності патологічних змін шийки матки. Процедура проводиться під загальним наркозом. Замість традиційного чревосечения на черевній стінці проводиться чотири проколи (для оптичної системи та інструментів). Хірургічні маніпуляції проводяться під візуальним контролем, забезпечуваним Ендовідеокамера.

Лапароскопічно асистувала піхвова гістеректомія

Втручання складається з двох етапів - лапароскопічного і піхвового. Процедура проводиться під загальним наркозом. При лапароскопії виробляють розділення спайок, перетин верхньої частини зв'язкового апарату матки. Під час другого етапу через піхву віддаляється тіло матки і шийка матки. Показанням до екстирпації матки є наявність патології, як з боку тіла матки, так і шийки матки.

Гістерорезектоскопія

Гістерорезектоскопія - це хірургічне вплив на тканини струмами високої частоти (моно- або бі-полярними) в порожнині матки за допомогою оптичної системи, яку вводять через піхву в порожнину матки.
Запровадивши систему і розширивши матку стерильним розчином або газом, стінки матки послідовно оглядають зсередини. Потім приступають безпосередньо до гістерорезектоскопії - за допомогою резектоскопіческіх петель, вапорізірующіх інструментів виконують вилущування фіброматозних вузлів.
Гістерорезектоскопія - втручання, яке дозволяє уникнути великих, порожнинних операцій, при яких розрізають стінку живота і стінку матки. Дана обставина є основним аргументом для проведення подібних операцій, особливо у жінок репродуктивного віку.
У ряді випадків гістерорезектоскопія вимагає лапароскопічного контролю.

У лікарів Центру ЕКО професора Феськова А.М. ® великий досвід лікування міоми матки. Якщо у вас є питання по лікуванню, зв'яжіться з нашим координатором через онлайн-форму або зателефонуйте за телефонами +38 (057) 751 751 9 і 0800 50 77 90.

Послуги
Фахівці
Чумакова Наталья Александровна

Чумакова Наталія Олександрівна

Лікар акушер-гінеколог, репродуктолог, лікар УЗД

Блажко Елена Васильевна

Блажко Олена Василiївна

Репродуктолог, завідуюча стаціонару, к.м.н., лікар акушер-гінеколог I категорії

Зозулина Александра Николаевна

Зозуліна Олександра Миколаївна

Лікар акушер-гінеколог, репродуктолог, лікар УЗД, фахівець інтимної контурної пластики

Безпечная Ирина Михайловна

Безпечна Ірина Михайлівна

Завідуюча відділенням ЕКО, лікар акушер-гінеколог, репродуктолог

Запис до лікаря