Вверх
Заказать звонок
Запис
до лікаря

Чоловіче безпліддя: причини і лікування

В останні роки чоловічий фактор безпліддя зустрічається все частіше. За статистикою, близько 4% чоловіків стикаються з проблемою неможливості зачаття дитини. Сучасна медицина здатна усунути більшість чинників, що призводять до бездітності. У деяких випадках фахівці відновлюють природну здатність до зачаття, а в деяких дарують щастя батьківства за рахунок допоміжних репродуктивних технологій.

У цій статті розглянемо, що таке і як проявляється безпліддя у чоловіків. Торкнемося питання діагностики та лікування в Україні.

Види (класифікація) безпліддя у чоловіків: первинне, вторинне

Безпліддям вважається патологічний стан порушення дітородної функції, спровоковане яким-небудь захворюванням або аномальним збоєм в роботі організму.

Безпліддя прийнято ділити на первинне і вторинне. Первинне встановлюють в тому випадку, коли чоловік не може зачати дитину і до цього жодна жінка ніколи не вагітніла від нього. Вторинне безпліддя зустрічається при згасанні репродуктивної функції. Цей діагноз ставлять, якщо у чоловіка вже є діти або були вагітності від нього, але до моменту звернення зачаття не відбувалося протягом року статевого життя без запобігання.

При будь-якому вигляді порушення репродуктивної функції перш за все необхідно виявити причину, яка до цього призвела. Найбільш поширені серед них такі:

 1. Розширення венозних судин в мошонці в сукупності з несприятливими факторами зовнішнього середовища: перегрівання, кисневе голодування і ін .;
 2. Вроджені захворювання яєчок (неопущеніе, перекрут, генетичні мутації) або їх травмування;
 3. Запальні та інфекційні захворювання статевих органів;
 4. Ендокринні порушення;
 5. Імунні збої, при яких виробляються антитіла до власних сперматозоїдів;
 6. Порушення ерекції, що призводять до неможливості потрапляння сперматозоїдів в маткову трубу;
 7. Генні мутації, що викликали аномалії в чоловічій статевій системі.

Багато питань викликає вроджене імунне безпліддя у чоловіків: причини і лікування залежать від багатьох факторів. Даний вид патології може виникати в результаті травм мошонки, інфекцій і запальних процесів, вроджених аномалій, онкопатологій. Чоловік імунологічний фактор підозрюють при порушеннях в спермограмме, однак для підтвердження і виявлення джерела патологічних процесів проводять додаткові дослідження.

Чоловіче безпліддя: симптоми, аналізи

Діагностика чоловічого безпліддя починається з консультації у андролога-уролога. Лікарю для початку необхідно з'ясувати можливі причини. Вони можуть критися в неправильних умовах роботи і життя пацієнта, перенесені травми, захворюваннях і хірургічних втручаннях. Зібрана інформація дасть фахівця уявлення, які обстеження знадобляться.

Лабораторна діагностика безпліддя у чоловіків, як правило, є обов'язковою процедурою. Один з перших аналізів - спермограма. Це кількісна та якісна оцінка сперматозоїдів в одній порції еякуляту. У нормі на 1 мл сперми доводиться не менше 8 млн рухомих і правильних за формою статевих клітин.

Перевірка, тест і аналізи на безпліддя у чоловіків не обмежуються тільки спермограми. Майже завжди беруть мазок з уретри і роблять бакпосев сперми. Це дозволяє перевірити відсутність статевих інфекцій, патогенної мікрофлори і розвивається простатиту.

У лабораторії «Центру репродукції імені Феськова А.М.» ®️ також роблять аналіз крові на гормони при підозрі на ендокринний фактор, MAR-тест для перевірки на імунне безпліддя і багато інших дослідження на сучасному високоточному обладнанні.

Наші досвідчені лікарі знають ще безліч способів, як визначити чоловіче безпліддя. Серед них:

 1. Візуальна оцінка стану вен і будови зовнішніх статевих органів.
 2. УЗД яєчок і придатків.
 3. Дослідження генетичної інформації пацієнта, зокрема генів, що відповідають за репродуктивну функцію.
 4. Проведення генітографія і аналіз прохідності сім'явивідних проток.


Лікар також може призначити додаткові процедури для обстеження різних органів і систем, в залежності від виявлених порушень. Різносторонній підхід практично повністю виключає постановку помилкового діагнозу.

Лікування чоловічого безпліддя в Києві і Харкові

Клініка професора Феськова А. М. проводить лікування чоловічого і жіночого безпліддя протягом більш ніж 20 років. Досвідчені фахівці підберуть оптимальну схему лікування, яка призведе до позитивного результату за максимально короткий термін.

 • Медикаментозними методами і фізпроцедури лікуються запальні та інфекційні процеси, а також гормональні збої.
 • Хірургічні втручання потрібні при азооспермії, варикоцеле, неправильному положенні яєчок, непрохідності сім'явивідної протоки, порушення ерекції та деяких інших патологіях.
 • ЕКЗ при чоловічому безплідді показано в тому випадку, коли природний спосіб зачаття утруднений і потрібно витяг сперматозоїдів прямо з яєчка. В основному це буває при порушенні прохідності сім'явивідної протоки, сексульного дисфункції, вироблення антитіл в спермі до власних сперматозоїдів, при генних порушеннях в репродуктивній системі і т. П.

Для запису на консультацію до фахівців звертайтеся за телефонами:

+38 (057) 760 46 66 та 0 800 50 77 90