Вверх
Заказать звонок
Запис
до лікаря

Не вагітна. Що робити, якщо результат ЕКЗ негативний?

не беременна 12/04/2019

У цій статті розберемо, чому не завжди вдається отримати бажану вагітність, через скільки часу можна повторити спробу і як підвищити шанси на успішне ЕКЗ.

Ефективність первинної процедури ЕКЗ в клініці професора Феськова А.М. становить 45%. Після кріопротоколов вдається довести цей показник до 70%. Відсоток успішних процедур відповідає світовим нормам. Однак наші фахівці безперервно працюють над тим, щоб він ставав все більше.

Чому не вийшло ЕКЗ?

Результативність процедури ЕКЗ визначається багатьма факторами: віком майбутніх батьків, станом їх здоров'я, професіоналізмом репродуктологів та ембріологів, оснащеністю клініки обладнанням та ін. В нашому центрі в розпорядженні досвідчених фахівців новітнє обладнання та сучасна лабораторія, що дозволяють провести комплексне обстеження пари, контроль на всіх етапах ЕКЗ і проаналізувати кожну ситуацію для коригування дій в разі невдалої спроби.

На даному етапі розвитку медицини лікарі можуть контролювати всі процеси розвитку ембріона до імплантації: від зростання і розвитку фолікула до отримання 5-6-денного ембріона, якого можна підсаджувати в матку. Але ось процес імплантації в слизову оболонку до цього часу залишається не вивченим до кінця.

На цьому етапі велику роль відіграють імунні процеси, які контролюють взаємодію тканин матері і дитини, що відрізняються генетично і імунологічно. Встановлено, що причиною непріжіваемості ембріона можуть стати генетичні патології або збої на етапі спроб вростання клітин зародка в материнські тканини. Процеси імплантації вважаються головним чинником, що знижує ефективність проведення ЕКЗ.

Коли можна робити наступну спробу?

Після процедури екстракорпорального запліднення жіночому організму на відновлення потрібно як мінімум 2 місяці. Після закінчення цього терміну можна планувати наступний протокол.

Якщо з попереднього разу частина ембріонів була заморожена, тоді використовують кріопротокол, що не вимагає попередньої стимуляції суперовуляції. В такому випадку проводять лише гормональну підготовку репродуктивної системи до підтримки вагітності. Це найбільш сприятливий варіант, оскільки не вимагає додаткової медикаментозної навантаження на організм.

Якщо ж заморожених ембріонів не залишилося (їх було мало, вони були низької якості, не дожили до заморозки і т. Д.), То процедуру ЕКЗ починають з самого початку - з стимуляції овуляції для отримання декількох яйцеклітин, придатних для запліднення. При повторних спробах ЕКЗ пацієнтам пропонують включити в програму додаткові дослідження біоматеріалу, щоб підвищити ймовірність успіху. Так само на другу спробу ЕКЗ надається знижка.

Скільки можна робити спроб ЕКЗ?

Із цього приводу думки лікарів розходяться. Допоміжні репродуктивні технології досить молода галузь медицини. Багато її аспекти не до кінця вивчені і прогнозовані, в тому числі і вплив маніпуляцій на здоров'я жінки.

Вважається, що до 6 циклів стимуляції не підвищують ймовірність онкології. На якомусь етапі може бути запропоновано використання донорських яйцеклітин, сперматозоїдів або зовсім сурогатне материнство.

Як можна підвищити результативність ЕКЗ?

Виходячи з основних чинників, які можуть вплинути на імплантацію ембріона, для підвищення шансів на успіх вживають заходів в декількох основних напрямках.

Аналіз біоматеріалу

Використання методу ПІКСI, ІМСІ для відбору сперматозоїдів. Це дозволяє відокремити тільки морфологічно нормальні і зрілі чоловічі клітини. Сам процес запліднення проводять шляхом впровадженням сперматозоїда безпосередньо в цитоплазму яйцеклітини (ІКСІ). Такий метод істотно підвищує шанси на злиття чоловічого і жіночого генетичного матеріалу і отримання здорових ембріонів.

Проведення передімплантаційної генетичної діагностики (ПГД) на етапі культивування ембріонів. Методика дозволяє виявити генетичні патології і запобігти підсадку в матку ембріона з аномаліями. Дозволяє суттєво знизити відсоток завмерлих вагітностей і абортів на малих термінах вагітності.

Підвищення ймовірності імплантації

До них відносяться скарифікація ендометрія, допоміжний хетчинг і мононуклеари.

Скарифікація ендометрія спрямована на поліпшення якості та товщини слизової оболонки матки. Процедура полягає в нанесенні декількох насічок. Основна мета - запустити відновлювальні процеси в тканинах. Оновлення слизової благотворно позначається на її властивості.

Допоміжний хетчинг спрямований на підвищення спроможності ембріона імплантуватися в порожнину матки. Процедура полягає в частковому руйнуванні оболонки зародка, якщо вона дуже щільна і не дозволяє прикріпитися до материнських тканин.

Мононуклеари - прогестерон грає вирішальну роль в підготовці слизової оболонки матки до імплантації. У лімфоцитах периферичної крові (мононуклеарние клітини) в нормі присутні рецептори прогестерону. Для пацієнтів, повторно проходять ЕКЗ, застосування внутрішньоматкового введення мононуклеаров перед перенесенням ембріонів, значно підвищує можливість імплантації ембріона і настання вагітності.

Зміна способу життя

Головна рекомендація лікарів - позитивний настрій. Психоемоційний стан жінки має колосальний вплив на її здоров'я в цілому і на сприйнятливість репродуктивної системи до проведених процедур.

Що стосується харчування майбутньої мами, фахівці радять дотримуватися середземноморської дієти. Вона передбачає вживання в їжу різних сортів риби, м'яса, сезонних овочів, фруктів, сирів, кисломолочних продуктів і оливкового масла в якості заправки до салатів. Надходження в організм в достатній кількості всіх необхідних корисних речовин забезпечить підтримку фізіологічних процесів на всіх рівнях.

Більше інформації та роз'яснень з Вашого конкретного випадку зможуть надати наші лікарі-репродуктологи. Для запису звертайтеся до координаторів за телефонами: +38 (057) 760 46 66 та 0 800 50 77 90.

Схожі новини

спонтанная беременность

Спонтанна вагітність після ЕКЗ

У цій статті мова піде про фактори, що сприяють настанню природної вагітності після ЕКЗ. Розглянемо, за яких видах безпліддя шанси завагітніти природним способом все ж залишаються і що сприяє їх підвищення.

Детальніше
сохранить беременность после ЭКО

Як зберегти вагітність після ЕКЗ

Для благополучного виношування дитини жінці, перш за все, необхідно уважно прислухатися до свого організму. Багато проблем вдається вирішити, якщо звернутися до лікаря-репродуктолога своєчасно. Які симптоми відстежувати і в яких ситуаціях приходити на позачергове обстеження, розповімо в цій статті.

Детальніше