Вверх
Заказать звонок
Запис
до лікаря
Новини
время года и ЭКО 21/12/2018
Пора року і ЕКЗ

Як підвищити ймовірність успіху екстракорпорального запліднення? За час існування цього методу було проведено чимало досліджень. Одним з найбільш спірних питань залишається вибір пори року для ЕКЗ.

Детальніше

А ще на цю тему ведуться досить цікаві дискусії на тематичних форумах серед дівчат, що мають досвід ЕКЗ.

Деякі лікарі і пацієнток змогли побачити зв'язок між місяцем підсадки ембріона і результатом. Інші, навпаки, говорять, що ймовірність успіху приблизно однакова в будь-який час року.

Спробуємо розібратися, хто правий і чи є сезонні коливання в цій статистиці. Найпоширеніші теорії і їх обґрунтування, а також приклади досвіду жінок, які пройшли ЕКЗ в нашому огляді.

Коли краще робити ЕКЗ - взимку, навесні, влітку чи восени? Дослідження вчених

Великий внесок у вивчення цього питання внесли бразильські і американські вчені. Коротенько опишемо кожне з досліджень і висновки, отримані за підсумком.

У бразильському місті Сан-Паулу протягом року спостерігали за більш ніж 1900 пацієнтками. Приблизно у чверті з них яйцеклітини для запліднення взяли навесні, ще у чверті - влітку, приблизно така ж кількість пройшли пункцію ооцитів восени і стільки ж - взимку. Приблизно однакові масиви даних дали можливість провести статистичний аналіз.

В результаті було виявлено, що успішних ЕКЗ з "весняними" яйцеклітинами було більшого всього - 73,5%, трохи менше з "осінніми" - 69%; з яйцеклітин, отриманих влітку, прижилися ембріонів 68,7%; і найменший відсоток успіху з клітинами, витягнутими взимку, - 67,9. Різниця невелика. Крім того, слід враховувати, що в Бразилії пори року відрізняються далеко не так кардинально, як у наших широтах: середньомісячна температура коливається від 18 до 22 градусів протягом усього року. Зима відрізняється від літа за великим рахунком тільки кількістю опадів. У зв'язку з цим отримані в ході досліджень дані складно застосувати до наших умов. Проте, цікавий той факт, що репродуктологи зв'язали сезонні коливання успішності ЕКЗ з природними змінами гормонального фону в жіночому організмі - навесні залози внутрішньої секреції працюють активніше.

Подібну точку зору можна почути і від вітчизняних фахівців. Медики припускають, що збільшення кількості сонячного світла сприятливо впливає на вироблення гормонів, що відповідають за репродуктивну функцію.

А ось на думку американських репродуктологов - в протокол ЕКЗ краще вступати влітку, особливо жителям північних широт. Обгрунтування у них наступне: все та ж висока тривалість світлового дня, яка підвищує сприйнятливість жіночого організму до гормональної стимуляції. Вчені також посилаються на те, що влітку організм насичений природними вітамінами і мінералами і має сильніший імунітет. Важливим фактором є також позитивний вплив ультрафіолету на життєздатність сперматозоїдів, що сприяє успішному злиття чоловічих і жіночих статевих клітин. Дослідження американських медиків проводилося на підставі даних роботи з 3 тисячами пацієнток. В цілому, результати для різних сезонів відрізнялися в межах статистичної похибки, тому говорити про незаперечності цих даних складно.

В яку пору року краще за все робити ЕКЗ - думки пацієнток

Багато жінок, що пройшли ЕКЗ, поділилися своїм досвідом, роздумами і рекомендаціями своїх лікарів на різних форумах в інтернеті.

Ми зібрали для Вас невеликий огляд спостережень пацієнток щодо впливу сезонності на успішність ЕКЗ:

 • Часто лікарі рекомендують вагітніти в кінці літа або на початку осені - в цей час в організмі накопичено достатньо вітамінів. Згадок про успішні ЕКЗ в серпні-жовтні зустрічається досить багато.
 • Жінки, які пройшли через 7-9 ЕКЗ-протоколів в різні пори року, говорять про те, що зв'язку між погодою і успіхом при імплантації вони не помітили. Завагітніли, коли навіть найменше очікували.
 • Багато пишуть про успішне протоколі в січні-лютому і пов'язують це, як не дивно, зі зниженим імунітетом в цей період. Існує думка, що при ослабленні захисних сил організму ймовірність відторгнення ембріона менше.
 • Часто можна зустріти думку, що найбільше шансів на вагітність у тих, хто тільки повернувся з відпустки і зарядився позитивом, незалежно від пори року.
 • Існує також точка зору, що краще робити ЕКЗ в холодну пору через те, що в цей період рухливість сперматозоїдів вище.
 • Одна з пацієнток написала, що їй вдало підсадили ембріон в день її народження. І її лікар зауважила, що такі щасливі збіги трапляються досить часто.
 • Деякі лікарі і пацієнтки більше схиляються до проведення процедури влітку, обґрунтовуючи це сприятливим температурним режимом для ембріонів. Інші ж, навпаки, виступають проти цього і кажуть про зниження якості сперми в спеку.

Як бачите, думки розходяться. У кожного свій досвід, інтуїція і "знаки згори". Це й не дивно, адже кожен організм індивідуальний і по-різному реагує на навколишні умови.

Коли краще робити ЕКЗ в Клініці професора Феськова А.М.

Є й у нас в клініці тенденція збільшення% позитивних результатів ЕКЗ. Як думаєте, в якому місяці?

У практиці нашої клініки самий «позитивний» місяць це квітень. Але різниця невелика. В середньому протягом року - 40-45% позитивних первинних програм ЕКЗ, а ось в квітні 2018 цей показник зріс до 50%.

Але все таки фахівці клініки не пов'язують позитивний результат з конкретним сезоном і точно знають, що дійсно може вплинути на результат:

 • стан здоров'я пацієнтки, гормональний фон;
 • спосіб життя, харчування;
 • настрій (для успіху потрібен тільки позитив і оптимізм, ніяких стресів).
 • наявність процедур здатних підвищити шанси на успіх

І куди більшу увагу приділяють психоемоційної готовності жінки до ЕКЗ і медичної складової програми.

У нашій клініці до проведення ЕКЗ пацієнтку ретельно обстежують і вибирають найкращий час (перспективний менструальний цикл) для ЕКЗ в індивідуальному порядку.

Для запису на консультацію до репродуктолога зателефонуйте нашим координаторам за телефонами: +38 (057) 760 46 66 або 0 800 50 77 90

Згорнути
konsultaciya_eko 12/12/2018
Консультації професора Феськова О.М. в Києві

У листопаді цього року Олександр Михайлович Феськов в Києві проводить консультації з питань лікування безпліддя 13, 14 грудня

Детальніше

Феськов Олександр Михайлович - більше 30 років присвятив проблемам репродукції та лікування безпліддя у пар з усього світу.

Професор, доктор медичних наук, директор і засновник Клініки професора Феськова О.М., лікар акушер-гінеколог вищої категорії, репродуктолог, ендоскопіст з більш ніж 30-ти річним стажем, лікар УЗД. Член президії УАРМ, член ASRM, ESHRE. Голова українського суспільства гендерної медицини.

Питання, з якими можна і потрібно звернутися:

 •  ненастання вагітності протягом року активних спроб;
 •  невдалі спроби ЕКЗ;
 •  планування вагітності при наявності обтяженого гінекологічного анамнезу;
 •  наявність завмерлих вагітностей;
 •  діагноз - невиношування вагітності;

а також, можна проконсультуватися з питань гінекологічних операцій (ендометріоз, міома матки, кісти яєчників, полікістоз, відновлення прохідності маткових труб, гідросальпінкс та ін.).

ПІБ Должность Посада Вартість Запис на прийом
Феськов Олександр Михайлович доктор медичних наук, професор, лікар акушер-гінеколог вищої категорії, лікар УЗД, репродуктолог, ендоскопіст, більш ніж 30 років досвіду консультація + УЗД 1080 грн. Запис на прийом

У прийом буде входити:

 • збір анамнеза;
 • ознайомлення з результатами обстежень (при наявності);
 • інформування про можливі застосовних методиках лікування;
 • розробка плану обстеження;
 • вироблення поетапної тактики лікування.

Телефони для запису: (044) 233 67 46 та 0 800 50 77 90 або на сайті

Запис на прийом

Знаходимося ми за адресою - вул. Ломоносова 71Е на території ЖК "Сонячна брама", район станцій метро Виставковий центр і метро Васильківська.

Наші координатори із задоволенням оберуть зручний для Вас час, запишуть на прийом і детально проконсультують, як до нас проїхати!

Телефонуйте:

044 233 67 46,

098 100 76 76,

066 100 76 76,

093 100 76 76,

Бережіть своє здоров'я!

Згорнути
яичник в эко 07/12/2018
Яєчник в ЕКЗ

При проведенні ЕКЗ потрібно гормональна стимуляція яєчників для отримання відразу декількох яйцеклітин, придатних до запліднення. Наших пацієнток часто хвилює, наскільки безпечно таке медикаментозне втручання. У цій статті розглянемо, що відбувається з яєчниками в протоколі ЕКЗ, як впливає стимуляція, як відбувається забір яйцеклітин і відновлення після оперативних втручань.

Детальніше

Як відбувається дозрівання яйцеклітин в яєчниках і навіщо потрібна стимуляція при ЕКЗ

Дозрівання яйцеклітин відбувається в фолікулах яєчників (їх ще називають граафови бульбашки). Щомісяця на початку циклу процес дозрівання починають приблизно десять фолікулів. З них тільки один або два стають домінантними - так закладено природою. Саме з них в середині циклу вийде дозріла яйцеклітина.

У решти фолікулів починається процес зворотного розвитку.

Цей невикористаний ресурс і намагаються використовувати лікарі в протоколах ЕКЗ. Гормональна стимуляція яєчників проводиться для того, щоб отримати в одному циклі кілька зрілих яйцеклітин. Чим їх більше, тим вище шанси на успішне запліднення.

При протипоказання до стимуляції або зниженому резерві яйцеклітин в організмі жінки, ЕКЗ проводять в природному циклі. У такому випадку для підвищення шансів на успішне зачаття, отриману яйцеклітину запліднюють і ембріони накопичують за допомогою заморозки протягом декількох місяців.

Як відстежують дозрівання фолікулів

Зростаючі фолікули чітко помітні на УЗД вже з другого дня циклу. Кожен день вони збільшуються приблизно на 1-2 мм в діаметрі. Овуляція відбувається, коли розмір фолікула досягне приблизно 20-21 мм. Репродуктологи орієнтуються на ці показники, щоб вибрати час пункції фолікула для проведення ЕКЗ. Забір яйцеклітин проводять до того, як вони самостійно вийдуть з фолікула.

Підготовка до стимуляції яєчників

Для того щоб правильно спланувати стимуляцію яєчників, проводять попереднє обстеження жіночого організму.

Тут мають значення:

 • фолікулярний резерв яєчників (кількість фолікулів, які можуть дозріти завдяки стимуляції)
 • вік жінки - чим молодша, тим більше шансів на хороший відповідь яєчника на стимуляцію
 • показники гормонів: АМГ, ФСГ
 • наявність / відсутність протипоказань до стимуляції

Також, крім цього знадобиться стандартне обстеження перед ЕКЗ

Залежно від результатів підбирають тривалість та інтенсивність циклу стимуляції яєчників або зупиняють вибір на проведенні ЕКЗ в природному циклі.

Як проходить стимуляція яєчників

Протоколи стимуляції розрізняють по тривалості:

 • короткий - починається з 2-3 дня циклу і триває до 12-15 дня;
 • довгий - починається з 21 дня попереднього циклу і триває до середини наступного;
 • супердовгі - триває від 3 місяців до півроку, зазвичай застосовується у пацієнток з ендометріозом.

Набір гормональних препаратів для кожної пацієнтки буде відрізнятися. Вибір схеми залежить від стану здоров'я, запасу яйцеклітин в яєчниках, віку і гормонального фону. У нашій клініці ми використовуємо тільки перевірені зарубіжні препарати в точно отмеренной дозуванні, що дозволяє звести до мінімуму побічні ефекти.

Результати гормональної стимуляції відслідковуються за допомогою УЗ-моніторингу і моніторингу гормонів. УЗД дозволяє оцінити кількість дозріваючих яйцеклітин і діаметр фолікулів.

Стимуляція вважається завершеною при таких показниках: діаметр домінантних фолікулів більше 17 мм, товщина ендометрію не менше 8 мм. На завершальному етапі жінці вводиться внутрішньом'язово препарат гормону ХГЧ. Через 36 годин після цього призначають пункцію фолікулів для забору яйцеклітин.

Забір яйцеклітин з яєчників

Ця процедура займає 20-30 хвилин. Пацієнтку вводять в медикаментозний сон, оскільки передбачається інвазивне втручання.

Забір шляхом пункції проходить в кілька етапів:

 1. підготовка жінки до процедури;
 2. введення наркозу;
 3. введення тонкої голки через піхву в яєчник;
 4. аспірація з фолікулів яйцеклітин разом з навколишнім їх вмістом - фолікулярної рідиною.

Після процедури деякий час пацієнтка залишається в клініці. Це необхідно для контролю її стану.

Як правило, хворобливі відчуття у жінок мінімальні. Їх можна усунути легкими анальгетиками і спазмолітиками.

Яєчники після стимуляції

Після стимуляції і забору яйцеклітин яєчники повертаються до свого нормального стану і беруть участь у виробленні гормонів для підтримки вагітності. У рідкісних випадках стимуляція призводить до такого ускладнення, як гіперстимуляція. При своєчасному зверненні до лікаря легка ступінь гіперстимуляції усувається амбулаторно.

Відсоток гіперстимуляції в ЕКЗ:

 • Легка - 10-15%
 • Середня - до 5%
 • Важка - менше 1%

Чи можна вступати в протокол ЕКЗ після операцій на яєчниках

ЕКЗ можна проводити навіть у жінок, які перенесли операції з видалення частини яєчників або одного повністю. Наші лікарі мають достатньо досвіду для підбору щадить стимуляції в непростих випадках.

Для того щоб оцінити реальні шанси на отримання необхідної кількості яйцеклітин, проводять діагностику:

 • визначають кількість гормонів АМГ і ФСГ;
 • роблять УЗД яєчників.

При зниженому оваріальна резерві, пізньому репродуктивному віці і низькі шанси на успішне ЕКЗ, рекомендують використовувати донорські ооцити. Так можна в кілька разів підвищити ймовірність завагітніти і виключити гормональну навантаження на організм майбутньої мами, що особливо важливо при проблемах зі здоров'ям.

Пацієнтки нашої клініки знаходяться під пильною увагою лікарів на всіх етапах проведення ЕКЗ. Завдяки цьому ризики зведені до мінімуму. Великий досвід у використанні допоміжних репродуктивних технологій дозволяє передбачити всі нюанси проведення процедур з урахуванням особливостей організму кожної пацієнтки.

Якщо у Вас залишилися які-небудь питання, запишіться на консультацію до наших репродуктологам за телефонами:

0 800 50 77 90 або +38 (057) 760 46 66

Згорнути
возраст яйцеклетки 30/11/2018
Вік яйцеклітини

У наш час жінки все частіше відкладають народження дитини на більш пізні роки життя, посилаючись на необхідність побудувати кар'єру і створити необхідні житлові умови. Але, на жаль, старіння організму неможливо повернути назад.

Детальніше

Зовні 40-річна жінка може виглядати на 20 років за рахунок застосування косметичних засобів, але ось репродуктолога не обдурять. З роками помітно знижується кількість і якість продукованих яйцеклітин. І це можна легко визначити за результатами аналізів.

Шанси на природне зачаття і виношування здорової дитини з роками зменшуються. Однак, якщо вдатися до допоміжних репродуктивних технологій, то щастя материнства стає можливим практично в будь-якому віці.

У цій статті читайте про те, як вимірюють здатність до дітородіння (фертильність) у жінок, до якого віку можна проводити ЕКЗ і як підвищити шанси на успіх за допомогою заморозки яйцеклітин.

Фертильність жіночого організму

Фертильність - це здатність до народження дітей.

Жіноча фертильність складається з трьох складових:

1. Здатність до зачаття

Залежить від запасу яйцеклітин в яєчниках і їх здатності до дозрівання.

Спочатку в організмі дівчинки закладається кілька мільйонів яйцеклітин, проте їх кількість зменшується в міру дорослішання. До моменту початку місячних їх залишається близько 400 тисяч. Потім щомісяця в яєчниках дозріває кілька десятків статевих клітин (ооцитів), з них всього 1-2 виходять з яєчника, інші піддаються зворотному розвитку. Тому запаси яйцеклітин з кожним роком стрімко знижуються.

2. Здатність до виношування

Визначається рівнем гормонів в жіночому організмі і загальним станом здоров'я.

3. Здатність до народження дитини

Залежить від анатомічної будови внутрішніх статевих органів, гормонального фону, що відповідає за родову діяльність, і стану здоров'я (відсутність важких захворювань, при яких пологи протипоказані).

Як визначається фертильність?

Здатність до самостійного зачаття, виношування і народження дитини визначається за допомогою аналізів на гормони і УЗД.

Оваріальний резерв оцінюють за рівнем антімюллерова гормону. У нормі в репродуктивному віці його кількість в крові становить 2-7 нг / мл. Значення нижче 1 нг / мл говорить про те, що оваріальний резерв знижений.

Для оцінки кількості фолікулів, в яких дозрівають яйцеклітини, проводять ультразвукову діагностику. Це дозволяє лікарям прогнозувати ефективність стимуляції суперовуляції або запліднення в природному циклі (без додаткового гормонального впливу).

Чому з віком важче завагітніти

Як вже було сказано вище, з роками запас яйцеклітин знижується. За результатами останніх досліджень, до 30-річного віку в жіночому організмі залишається всього 12% від початкового запасу яйцеклітин, а до 40 років і того менше - лише 3%. Ці показники індивідуальні для кожного організму, але в цілому динаміка однакова.

Ще одна з причин складності зачаття - погіршення якості залишилися статевих клітин. У вікових мам в процесі формування ембріона часто трапляються хромосомні збої, які стають причиною відторгнення зародка організмом.

Напрацювання нашої клініки в області репродуктивних технологій спрямовані якраз на те, щоб отримати максимально якісні яйцеклітини у жінки будь-якого віку.

До якого віку можна робити ЕКЗ

Сучасні репродуктивні технології дозволяють домогтися вагітності зі своїми яйцеклітинами у жінок у віці до 50, а з донорськими ооцитами - і до 60 років.

Однак чим молодший організм, тим вище шанси на успішне запліднення і імплантацію ембріона вже з першої спроби. Для жінок у віці до 35 років цей показник дорівнює приблизно 40%, у пацієнток на 5 років старше він падає до 30%, а у тих, кому за 40, шанси завагітніти з першої спроби ЕКЗ складають близько 10%.

Такі цифри говорять про те, що затягувати з спробами завагітніти не варто, але і впадати у відчай не потрібно ні в якому віці. В історії нашої клініки був випадок, коли жінка у віці 55 років завагітніла після першого ЕКЗ зі своїми ооцитами і народила сама природним чином.

Ефективність проведення допоміжних репродуктивних технологій залежить не тільки від овариального резерву пацієнтки, але і від багатьох інших фізіологічних факторів, які вивчаються лікарями в процесі діагностики.

Наприклад, деяким жінкам протипоказана гормональна стимуляція в протоколі ЕКЗ. Для таких пацієнток у нас передбачена програма з пункцією яйцеклітин в природному циклі. У деяких випадках вона вимагає накопичення біоматеріалу протягом декількох місяців, зате вплив на організм мінімально.

Крім того, існують ще деякі особливості проведення ЕКЗ у жінок в пізньому репродуктивному віці:

 • Найчастіше лікарі рекомендують таким пацієнткам Передімплантаційна генетична діагностика, оскільки з віком підвищується ризик хромосомних аномалій.
 • Показано більш ретельне медичне обстеження пацієнтки на предмет виявлення захворювань, при яких вагітність протипоказана або може привести до серйозних проблем зі здоров'ям.
 • У разі коли дружину пацієнтки більше 40 років, запліднення найчастіше проводять методом ІКСІ - шляхом введення сперматозоїда за допомогою спеціальної голки безпосередньо в яйцеклітину. Такий підхід вибирають з-за зниження якості сперми з віком і необхідності підвищення шансів на запліднення.

На окрему увагу заслуговує тема використання донорських ооцитів. Запозичення яйцеклітин зазвичай рекомендують пацієнткам старше 45 років. Іноді така необхідність виникає і для жінок у віці 35-45 років, якщо у них виснажений оваріальний резерв.

Процедура ЕКЗ з донорськими яйцеклітинами має цілий ряд переваг:

 • підвищується ймовірність успішної вагітності з одного протоколу ЕКЗ;
 • значно знижується ризик генетичних відхилень у дитини, адже для процедур використовується тільки перевірений і підготовлений донорський біоматеріал;
 • гормональна стимуляція суперовуляції проводиться у донора, що знижує навантаження на організм майбутньої мами.

В цілому, можливості використання тієї чи іншої репродуктивної технології обговорюються індивідуально з кожною конкретною сімейною парою.

Заморожування яйцеклітин

Це один із способів відкласти активне планування вагітності на більш пізній вік.

Кріоконсервації використовують для того, щоб мати можливість і після 50 років використовувати свій біоматеріал для народження дитини, не вдаючись до донорським програмам.

Крім того, заморозка яйцеклітин рекомендована в таких випадках:

 • при виявленні захворювань, які можуть привести до безпліддя: ендометріоз, полікістоз яєчників і т. п .;
 • при виявленні онкозахворювань і необхідності проведення променевої або хіміотерапії, які можуть негативно вплинути на репродуктивну функцію;
 • при надходженні на роботу з шкідливими умовами праці (вплив хімікатів, радиоизлучений, вібрацій і т. п.).

Генетичний матеріал в заморожених яйцеклітинах не береться змін і мутацій. Чого не можна сказати про хромосомних наборах, що зберігаються в природних умовах в жіночому організмі. Тому заморозка ооцитів допомагає уникнути генетичних відхилень у майбутньої дитини.

Кріоконсервовані яйцеклітини можна розморозити в будь-який момент і використовувати в програмах ЕКЗ. Це дасть можливість жінці самій вибирати, в якому віці народжувати, не прив'язуючись до оваріальна резерву свого організму.

З усіх питань щодо оцінки фертильності, програм ЕКЗ і заморозки яйцеклітин звертайтеся до фахівців нашої клініки. Записатися можна за телефонами: 0 800 50 77 90 або +38 (057) 760 46 66

Згорнути
подготовка к операции 23/11/2018
Підготовка до операції

Від правильної підготовки до операції багато в чому залежить, наскільки швидко і легко пройде процедура і скільки триватиме реабілітаційний період. Більшість підготовчих заходів проводяться в умовах медичної установи, але деякі з них повинні бути виконані самим пацієнтом ще до надходження на госпіталізацію. У цій статті розповімо все, що повинні знати пацієнти про підготовку до гінекологічних, урологічних та андрологічних операцій.

Детальніше

Великі гінекологічні операції

Вони виконуються під загальним наркозом.

Призначають великі хірургічні втручання при складних патологіях, коли іншими методами проблему не вирішено.

Великі гінекологічні операції проводяться при таких діагнозах:

 • міома матки;
 • полікістоз яєчників (СПКЯ);
 • запалення маткових труб (гідросальпінгса);
 • спайки;
 • позаматкова вагітність;
 • ендометріоз;
 • кіста яєчника і деяких інших.

Режим харчування до операції

За 3-4 дні до порожнинної операції потрібно перейти на меню, в якому виключені продукти, що провокують здуття в кишечнику. Необхідно виключити бобові, капусту, виноград, персики, молоко, газовану воду. Крім того, рекомендується обмежити вживання м'яса, спецій і соусів. На цей час повністю заборонений алкоголь. В день операції не можна вживати їжу і воду як мінімум за 4 години до процедури.

Попередня підготовка

Увечері напередодні і вранці в день операції необхідно зробити очисні клізми.
Перед операцією жінці потрібно прийняти душ і видалити волосся в операційному полі.

Обстеження та аналізи

Чому необхідно здати всі аналізи? Ми дбаємо про Ваше здоров'я! І якщо Ви плануєте операцію в ліцензованій МОЗ України клініці, то повинні пройти обстеження, яке затверджено тим самим МОЗ України.

Рекомендації при надходженні в клініку на госпіталізацію

При собі необхідно мати паспорт, результати аналізів, халат і тапочки.
До надходження в лікарню слід зняти лак з нігтів. Ця вимога обумовлена ​​тим, що природний колір нігтів є одним з індикаторів самопочуття пацієнтки, що допомагає в діагностиці.
Рекомендується всі цінні речі і прикраси залишити вдома, щоб не турбуватися про їх збереження.

Малі гінекологічні операції (операції одного дня)

При таких операціях черевну порожнину не розрізають - всі процедури проводять безпосередньо через піхву.

До малих операцій належать:

 • радіохвильова коагуляція шийки матки;
 • вишкрібання при перериванні вагітності;
 • біопсія;
 • цервікоскопія;
 • гістероскопія і деякі інші;
 • ексцизія шийки матки.

Даний вид операцій проводиться як під загальним, так і під місцевим наркозом.

Режим харчування до операції

Якщо операція буде проводитися під загальним наркозом, то пацієнтка не повинна пити воду, вживати їжу, алкоголь і курити як мінімум протягом 4 годин до операції.

Попередня підготовка

Підготовка до вагінальних операцій потребує необхідного ступеня чистоти статевих шляхів. Це необхідно, щоб звести до мінімуму ймовірність ускладнень.
Якщо операція планова, то за 2-3 дня до неї починають проводити санацію піхви: спринцювання і введення тампонів з антисептичними препаратами.
Вранці в день операції роблять клізму для очищення кишечника.
Перед операцією пацієнтка приймає душ і видаляє волосся в зоні бікіні.

Обстеження і аналізи

Пацієнткам, яким призначено вагінальна операція, проводять такі аналізи:
- мазки з піхви і цервікального каналу;
- загальний аналіз сечі;
- аналіз крові, клінічний і біохімічний.
Перед операцією пацієнтка проходить консультацію у терапевта, їй роблять ЕКГ. Крім того, у хворої повинні бути актуальні результати флюорографії - зроблені не пізніше, ніж рік тому.

Рекомендації при надходженні в клініку на госпіталізацію

Такі ж, як були описані вище для великих гінекологічних операцій.

Урологічні і андрологічні операції

Операції на нирках, сечовому міхурі, сечоводах, простаті, яєчках, уретрі, пенісі вимагають ретельної попередньої підготовки.

Режим харчування до операції

Перед урологічними і андорологіческімі операціями часто призначають безбілкову і безсольову дієту для зниження навантаження на нирки і усунення перешкод до виведення рідини з організму.

Попередня підготовка

В день операції пацієнт приймає гігієнічний душ. У тій частині тіла, де будуть проводити розріз, потрібно видалити волосяний покрів.
Хірургічні втручання виконують строго натщесерце. Від вживання їжі і води пацієнту необхідно утримуватися як мінімум протягом 4 годин до операції.
Безпосередньо перед операцією обов'язково потрібно спорожнити сечовий міхур.

Обстеження і аналізи перед операцією

Рекомендації при надходженні в клініку на госпіталізацію

Пацієнту необхідно взяти з собою паспорт, результати аналізів, халат і тапочки. Цінні речі та прикраси краще залишити вдома.

Якщо у Вас залишилися питання, зв'яжіться з координаторами нашої клініки за телефонами: 0 800 50 77 90; (057) 760 46 66; (067) 579 97 85.

Згорнути