Вверх
Заказать звонок
Запис
до лікаря
Новини
konsultacii po besplodiyu sumi 10/05/2019
Консультація в Сумах

Дорогі друзі! У нас чудова новина! Отримати консультацію лікаря репродуктолога з питань лікування безпліддя і програми ЕКЗ можна в м.Суми.

Детальніше

Що?

Комплексна безкоштовна консультація з питань лікування безпліддя.

Комплексна консультація включає:

- збір анамнезу;

- аналіз медичної документації;

- складання рекомендованого плану обстежень та лікування;

- проведення УЗД трансвагінальним датчиком.

Коли?

24 травня 2019 г.

Для кого?

Для подружніх пар або жінок, які зіткнулися з проблемою зачаття дитини та не знають, що робити і які є варіанти.

Де?

Медичний центр «Діагностика здоров'я»:

м. Суми, вул. Прокоф'єва, 12

Консультацію проводить лікар репродуктолог Клініки професора Феськова О.М., м. Харків,

Осовский Игорь Константинович

Осовський Ігор Костянтинович

Лікар акушер-гінеколог, репродуктолог

Зверніть увагу! Кількість консультацій обмежена!

Всі детали ви можете дізнатися за телефонами клініки: 098 100 7676, 066 100 7676, 093 100 7676 або записуйтеся вже зараз.

Прийом проводиться за попереднім записом

Записатися зараз
 
 
 

Умови акції:

- акція проводиться 24.05.2019 р .;

- участь строго за попереднім записом 0 800 50 77 90;

- консультація проводиться за попереднім записом;

- в акції можуть взяти участь тільки первинні пацієнти клініки професора Феськова О.М.;

- кількість консультацій обмежена;

- всі послуги, крім комплексної безкоштовної консультації, оплачуються згідно прейскуранта медичного центру «Діагностика здоров'я», м Суми чинного на момент оплати;

- під комплексної безкоштовною консультацією лікаря-репродуктолога з питань безпліддя мається на увазі придбання певного переліку послуг (консультація лікаря-репродуктолога, УЗД трансвагінальне) за 1 грн.

Згорнути
вопросы по ЭКО 02/05/2019
Питання та відповіді про ЕКЗ

Бувають питання, які незручно ставити, але тим не менше доводиться. Наші координатори, щодня приймають телефонні дзвінки, часто чують такі питання щодо процедур ЕКЗ. Ми вирішили зібрати найбільш часто звучали питання і розмістити відповіді на сайті. Так Ви зможете вивчити їх в спокійній обстановці.

Детальніше

1. Які аналізи можна здати перед первинною консультацією репродуктолога?

На консультацію до фахівця з відновлення репродуктивної функції можна прийти і без аналізів. Їх лікар призначить за результатами огляду та вивчення анамнезу. Однак при бажанні можна здати аналізи, які є обов'язковими в більшості випадків:

  • мазок на мікрофлору;
  • кров на венеричні захворювання і гепатити груп В і С;
  • кров на гормони прогестерон (на 18-21 день циклу), ФСГ, ЛГ і естрадіол (на 2-4 день менструації) - по ним можна судити про стан яєчників;
  • кров на пролактин і тиреотропний гормон - їх концентрації дозволяють судити про роботу ендокринної системи і гіпофіза, що роблять істотний вплив на репродуктивну функцію.


Для оцінки здатності чоловіка до зачаття дитини найважливішим аналізом є спермограма. Фахівці визначають якість і кількість чоловічих статевих клітин. Для виключення похибок сперму потрібно доставити в лабораторію протягом 45 хвилин з моменту еякуляції або здати її безпосередньо в стінах медичного закладу.

2. Скільки за часом займає програма ЕКЗ?

Обстеження подружжя перед процедурою займають близько 2-3 тижнів. Наступний етап - гормональна стимуляція - триває близько 2 тижнів. Отримані яйцеклітини з'єднують з підготовленими сперматозоїдами і утворилися ембріони поміщають в інкубатор на 5-6 днів. Після закінчення цього часу 1-2 найперспективніших ембріона переносять в матку. Далі вагітність протікає як в природних умовах, з такими ж термінами.

3. Максимальний вік пари для проведення програми ЕКЗ?

Асоціацією репродуктологов регламентований максимальний вік пацієнтів для проведення ЕКЗ - 51 рік. Він визначений з урахуванням середньої тривалості життя в нашій країні і необхідності виростити дитину хоча б повнолітнього віку.

При цьому слід враховувати, що вже після 40 років значно знижується ефективність допоміжних репродуктивних технологій, оскільки погіршується якість яйцеклітин і сперматозоїдів.

4. Чи обов'язково на 1-у консультацію приїжджати разом з чоловіком?

Чоловічий фактор безпліддя зустрічається не рідше, ніж жіночий. Тому на первинній консультації у репродуктолога важлива присутність обох подружжя. Це дозволить відразу визначитися з подальшими етапами обстежень.

5. Чи потрібно мені знаходиться весь час в клініці?

Всі обстеження і процедури в нашій клініці можна проходити амбулаторно - тобто періодично відвідуючи фахівців, але не перебуваючи постійно в медичній установі.

6. На який день циклу потрібно приїжджати на першу консультацію?

На першому прийомі репродуктолог візуально оцінює стан жіночої репродуктивної системи. Оптимальний час для огляду жінки - 5-10 день циклу.

7. Чи проводять програму ЕКЗ пацієнтам з ВІЛ+?

Проводять, і часто це є єдино можливим способом зачаття дитини в парах, де містить хоча б один з подружжя.

На сьогоднішній день розроблені ефективні способи зниження вірусного навантаження у ВІЛ-інфікованої людини. Завдяки цьому такі хворі довгі роки зберігають працездатність і можуть створювати сім'ї. Наявність ВІЛ-інфекції не є протипоказанням до народження дитини.

У багатьох розвинених країнах проведення ЕКЗ при ВІЛ-інфекції вважається оптимальним способом зачаття, оскільки дає можливість народити здорову дитину. При правильній підготовці біоматеріалу та дотриманні техніки перенесення ембріонів ймовірність народження зараженого дитини не перевищує 3%. Навіть якщо обоє з подружжя є носіями вірусу імунодефіциту, за допомогою ЕКЗ можна отримати абсолютно здорову дитину. Крім того, штучне запліднення дозволяє уникнути зараження жінки, якщо в парі хворий тільки чоловік.

Протипоказаннями до ЕКЗ є гостра стадія ВІЛ-інфекції, інкубаційний період і наявність інших інфекційних захворювань у гострій формі.

7. Яка ймовірність настання вагітності при програмі ЕКЗ?

У «Центрі репродукції професора Феськова А. М.» ® відсоток успішних процедур ЕКЗ складає 45%, при проведенні кріопротоколов - 60%. Ці показники знаходяться на рівні світових стандартів.

8. Лікарняний на ЕКЗ дадуть?

У нашій клініці ведеться і видається вся необхідна медична документація: листки непрацездатності, обмінна карта для оформлення декретної відпустки і т. П.

Якщо Ви не знайшли в цьому списку своє питання, напишіть нам на електронну пошту: info@feskov.com.ua, і Вам обов'язково дадуть відповідь наші фахівці.

Згорнути
изменения в ЭКО 25/04/2019
Зміни в ЕКЗ за останні 10 років

Допоміжні репродуктивні технології - одна з найбільш швидко розвиваються галузей медицини. У цій статті коротко зупинимося на основних відкриттях останнього десятиліття.

Детальніше

На сьогоднішній день відсоток вагітностей конкретно в нашій клініці досягає 70% після кріопротоколов. Це рекордні показники, яких вдалося досягти в результаті використання новітніх методик.

За минулі 10 років було впроваджено безліч нововведень практично в усі процеси процедури ЕКЗ.

1. Більш м'які протоколи стимуляції овуляції

Слід зазначити, що перша успішна ЕКЗ-вагітність була отримана в природньому циклі, без додаткової гормональної стимуляції.

У наступні роки для підвищення успіху ЕКЗ стали використовувати сильнодіючі гормональні препарати і довгі цикли стимуляції овуляції. В результаті отримували велику кількість яйцеклітин для запліднення, що дозволяло вибрати найбільш перспективні ембріони. Це дійсно збільшувало шанси на вагітність. Однак збільшувалася і кількість побічних ефектів, зокрема випадків гіперстимуляції.

Тому останнім часом лікарі найчастіше використовують короткі і м'які протоколи стимуляції. У «Центрі репродукції професора Феськова А. М.» схему стимуляції підбирають індивідуально для кожної пацієнтки, орієнтуючись на особливості її репродуктивної системи.

2. Культивування ембріонів до п'ятої доби - стадії бластоцисти

Раніше ембріони переносили на 3-4 добу розвитку, як тільки починався процес компактизації клітин. Довше містити ембріони в інкубаторі не було можливості.

За останні 10 років вчені створили субстанції, які імітують особливі мікросередовища жіночого організму, через які проходить ембріон в процесі розвитку. Вдосконалилися і інкубаторні системи.

Завдяки цьому з'явилася можливість вирощувати ембріон до 5-денного терміну. Саме на такій стадії ембріон імплантується в слизову матки в природних умовах.

3. Спостереження за розвитком ембріона прямо в інкубаторі - time-lapse

Можливість ретельного відбору ембріонів для підсадки багато в чому стала реалізованої завдяки безперервному контролю ділення клітин в інкубаторі.

Приблизно в 2013 році британські вчені - Саймон Фішел і його колеги - представили широкій публіці новий спосіб спостереження за ембріонами. Вони показали покадровую зйомку розвитку клітин майбутньої дитини, які перебувають в інкубаторі, через відеосистему. Самі вчені порівняли цей процес з наглядом за ембріонами в матці за допомогою мікроскопа.

Розроблений ними метод дозволяє визначати патологічні ембріони, які не прижилися б в жіночому організмі і привели б до викидня або завмерлої вагітності.

4. Удосконалення методів кріоконсервації ембріонів і яйцеклітин

В даний час для приміщення на тривале зберігання біоматеріалів використовується в основному метод вітрифікації - швидкої заморозки. При такому підході рідина в клітинах чи не перетворюється в кристали, а переходить у склоподібний стан. За рахунок цього ефективність збереження високої якості біоматеріалу наближається до 100%.

У більш ранні періоди розвитку допоміжних репродуктивних технологій застосовувалися методики повільної заморозки. Вони пішли в минуле через високий ризик пошкодження клітин внаслідок кристалізації рідини. Такий метод забезпечував ефективність лише в 65-80% випадків.

У «Клініці професора Феськова А. М.» для кріобанку передбачено автономне електропостачання, яке не відключається ні за яких обставин.

5. Оптимізація підходів в підготовці ендометрія

Успішна імплантація залежить не тільки від якості ембріона, а й від готовності ендометрію. Оптимальна товщина слизової до моменту підсадки - від 8 до 11 мм. При більшій чи меншій товщині шанси на вагітність значно знижуються.

Десять років тому підготовці ендометрія приділялося мало уваги. Лікарі були більше зосереджені на відборі ембріонів.

Зараз же для підготовки слизової матки до вагітності використовують гормональні та малоінвазивні методи.

Один з нових підходів - скарифікація. Суть її полягає в нанесенні декількох подряпин на ендометрій. В результаті цього запускаються відновлювальні процеси, поліпшують якість поверхні і її «липкість» для ембріона.

6. Використання мононуклеарних клітин крові для поліпшення імплантації

У 2010 році були опубліковані результати досліджень впливу внутриматочного введення мононуклеарних клітин периферичної крові на частоту імплантації ембріона, що проводилися в стінах нашої клініки. У дослідженні брали участь пацієнтки, у яких раніше було дві і більше невдалих спроб ЕКЗ.

Досвідченим шляхом було доведено, що внутриматочное введення мононуклеарних клітин периферичної крові перед перенесенням ембріонів значно підвищує ймовірність імплантації ембріона і настання вагітності.

7. Культивування ембріонів в інкубаторах з пониженим вмістом кисню

Умови вирощування ембріонів намагаються максимально наблизити до природних.

При звичайній вагітності, яка настає без допоміжних репродуктивних технологій, ембріони до 3-4 днів розвиваються в фаллопієвій трубі до тих пір, поки не потраплять в матку. У маткових трубах кисню міститься 5-7%, а в самій матці і того менше - всього 2%. У інкубаторних установках для вирощування ембріонів людини підтримують таку ж низьку концентрацію кисню. Це сприяє розвитку повноцінних і перспективних зародків, придатних для підсадки в порожнину матки.

8. Еволюція генетичних досліджень на ембріоні до методу NGS

Сучасний метод NGS (Next Generation Sequencing) дозволяє проаналізувати повний хромосомний набір і виявити навіть незначні мозаїчні аномалії, які неможливо виявити іншим шляхом.

Для аналізу клітини беруть з трофектодерми - попередниці плаценти, не зачіпаючи при цьому внутрішньоклітинну масу, з якої буде формуватися дитина.

Метод NGS дозволяє виявити на ранніх стадіях синдром Дауна, Едвардса, Патау, захворювань на фенілкетонурію, муковісцидоз та інших.

9. Поява каріомапінга

Ця новітня методика дозволяє запобігти спадкове захворювання у другу дитину в сім'ях, де вже є дитина з генетичними відхиленнями.

Буквально 10 років тому такі можливості неможливо було навіть уявити, а зараз цілком реально зупинити передачу погану спадковість.

10. Хірургічні методи вирішення питання безпліддя у чоловіків з діагнозом азооспермия

Азооспермія - захворювання, при якому в насінної рідини не виявляються сперматозоїди. При цьому клітини зі спадковою інформацією утворюються в деяких обмежених ділянках яєчок, але з якихось причин вони не виводяться назовні. У таких випадках вдаються до біопсії яєчок - хірургічного вилучення сперматозоїдів.

У «Центрі репродукції професора Феськова А. М.» застосовують ультрасучасний метод - операції microTESE (мікро тезі). Вони проводяться з використанням мікроскопа, що збільшує зображення в 25 разів. Це дозволяє хірургові ретельно обстежити ділянки яєчок для виявлення зрілих сперматозоїдів, що виробляються, як правило, в обмежених кількостях. Отримані чоловічі статеві клітини передаються ембріологові для подальшого використання в програмі ЕКЗ.

Темних плям в репродуктології залишається все менше. У нашій клініці вже діє програма гарантованої вагітності, що має на увазі повне обстеження подружньої пари з метою виявлення причин безпліддя і пошуку найбільш ефективного вирішення для народження здорової дитини.

Якщо у вас є питання до наших фахівців, пишіть на пошту info@feskov.com.ua або телефонуйте за телефонами для запису на консультацію: +38 (057) 760 46 66 та 0 800 50 77 90

Згорнути
не беременна 12/04/2019
Не вагітна. Що робити, якщо результат ЕКЗ негативний?

У цій статті розберемо, чому не завжди вдається отримати бажану вагітність, через скільки часу можна повторити спробу і як підвищити шанси на успішне ЕКЗ.

Детальніше

Ефективність первинної процедури ЕКЗ в клініці професора Феськова А.М. становить 45%. Після кріопротоколов вдається довести цей показник до 70%. Відсоток успішних процедур відповідає світовим нормам. Однак наші фахівці безперервно працюють над тим, щоб він ставав все більше.

Чому не вийшло ЕКЗ?

Результативність процедури ЕКЗ визначається багатьма факторами: віком майбутніх батьків, станом їх здоров'я, професіоналізмом репродуктологів та ембріологів, оснащеністю клініки обладнанням та ін. В нашому центрі в розпорядженні досвідчених фахівців новітнє обладнання та сучасна лабораторія, що дозволяють провести комплексне обстеження пари, контроль на всіх етапах ЕКЗ і проаналізувати кожну ситуацію для коригування дій в разі невдалої спроби.

На даному етапі розвитку медицини лікарі можуть контролювати всі процеси розвитку ембріона до імплантації: від зростання і розвитку фолікула до отримання 5-6-денного ембріона, якого можна підсаджувати в матку. Але ось процес імплантації в слизову оболонку до цього часу залишається не вивченим до кінця.

На цьому етапі велику роль відіграють імунні процеси, які контролюють взаємодію тканин матері і дитини, що відрізняються генетично і імунологічно. Встановлено, що причиною непріжіваемості ембріона можуть стати генетичні патології або збої на етапі спроб вростання клітин зародка в материнські тканини. Процеси імплантації вважаються головним чинником, що знижує ефективність проведення ЕКЗ.

Коли можна робити наступну спробу?

Після процедури екстракорпорального запліднення жіночому організму на відновлення потрібно як мінімум 2 місяці. Після закінчення цього терміну можна планувати наступний протокол.

Якщо з попереднього разу частина ембріонів була заморожена, тоді використовують кріопротокол, що не вимагає попередньої стимуляції суперовуляції. В такому випадку проводять лише гормональну підготовку репродуктивної системи до підтримки вагітності. Це найбільш сприятливий варіант, оскільки не вимагає додаткової медикаментозної навантаження на організм.

Якщо ж заморожених ембріонів не залишилося (їх було мало, вони були низької якості, не дожили до заморозки і т. Д.), То процедуру ЕКЗ починають з самого початку - з стимуляції овуляції для отримання декількох яйцеклітин, придатних для запліднення. При повторних спробах ЕКЗ пацієнтам пропонують включити в програму додаткові дослідження біоматеріалу, щоб підвищити ймовірність успіху. Так само на другу спробу ЕКЗ надається знижка.

Скільки можна робити спроб ЕКЗ?

Із цього приводу думки лікарів розходяться. Допоміжні репродуктивні технології досить молода галузь медицини. Багато її аспекти не до кінця вивчені і прогнозовані, в тому числі і вплив маніпуляцій на здоров'я жінки.

Вважається, що до 6 циклів стимуляції не підвищують ймовірність онкології. На якомусь етапі може бути запропоновано використання донорських яйцеклітин, сперматозоїдів або зовсім сурогатне материнство.

Як можна підвищити результативність ЕКЗ?

Виходячи з основних чинників, які можуть вплинути на імплантацію ембріона, для підвищення шансів на успіх вживають заходів в декількох основних напрямках.

Аналіз біоматеріалу

Використання методу ПІКСI, ІМСІ для відбору сперматозоїдів. Це дозволяє відокремити тільки морфологічно нормальні і зрілі чоловічі клітини. Сам процес запліднення проводять шляхом впровадженням сперматозоїда безпосередньо в цитоплазму яйцеклітини (ІКСІ). Такий метод істотно підвищує шанси на злиття чоловічого і жіночого генетичного матеріалу і отримання здорових ембріонів.

Проведення передімплантаційної генетичної діагностики (ПГД) на етапі культивування ембріонів. Методика дозволяє виявити генетичні патології і запобігти підсадку в матку ембріона з аномаліями. Дозволяє суттєво знизити відсоток завмерлих вагітностей і абортів на малих термінах вагітності.

Підвищення ймовірності імплантації

До них відносяться скарифікація ендометрія, допоміжний хетчинг і мононуклеари.

Скарифікація ендометрія спрямована на поліпшення якості та товщини слизової оболонки матки. Процедура полягає в нанесенні декількох насічок. Основна мета - запустити відновлювальні процеси в тканинах. Оновлення слизової благотворно позначається на її властивості.

Допоміжний хетчинг спрямований на підвищення спроможності ембріона імплантуватися в порожнину матки. Процедура полягає в частковому руйнуванні оболонки зародка, якщо вона дуже щільна і не дозволяє прикріпитися до материнських тканин.

Мононуклеари - прогестерон грає вирішальну роль в підготовці слизової оболонки матки до імплантації. У лімфоцитах периферичної крові (мононуклеарние клітини) в нормі присутні рецептори прогестерону. Для пацієнтів, повторно проходять ЕКЗ, застосування внутрішньоматкового введення мононуклеаров перед перенесенням ембріонів, значно підвищує можливість імплантації ембріона і настання вагітності.

Зміна способу життя

Головна рекомендація лікарів - позитивний настрій. Психоемоційний стан жінки має колосальний вплив на її здоров'я в цілому і на сприйнятливість репродуктивної системи до проведених процедур.

Що стосується харчування майбутньої мами, фахівці радять дотримуватися середземноморської дієти. Вона передбачає вживання в їжу різних сортів риби, м'яса, сезонних овочів, фруктів, сирів, кисломолочних продуктів і оливкового масла в якості заправки до салатів. Надходження в організм в достатній кількості всіх необхідних корисних речовин забезпечить підтримку фізіологічних процесів на всіх рівнях.

Більше інформації та роз'яснень з Вашого конкретного випадку зможуть надати наші лікарі-репродуктологи. Для запису звертайтеся до координаторів за телефонами: +38 (057) 760 46 66 та 0 800 50 77 90.

Згорнути
эмбриология 11/04/2019
Конференція ембріологів в Києві

5-6 квітня 2019 року в місті Київ відбулася 11-а щорічна міжнародна конференція Клубу українських ембріологів

Детальніше

У конференції взяла участь Сомова Олена Віталіївна, завідуюча відділом ембріології Клініки професора Феськова О.М.

Обговорювалися такі питання:

- уніфікація і стандартизація методик оцінки якості гамет і ембріонів;

- шляхи удосконалення технік і умов культивування ембріонів;

- роль репродуктивної генетики в сучасних ДРТ і перспективи розвитку;

- практичні поради та рекомендації.

Згорнути