Вверх
Заказать звонок
Запис
до лікаря
ЭКО: Экстракорпоральное оплодотворение

Програма ЕКЗ

ЕКЗ: екстракорпоральне запліднення

Метод ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення) - допоміжна репродуктивна технологія, покликана допомогти сімейним парам, які зіткнулися з проблемою зачаття. Причиною даної проблеми є різні порушення в репродуктивній системі. До таких порушень можна віднести порушення прохідності маткових труб, порушення овуляції, низька якість сперматозоїдів. Крім того, з проблемами при зачатті можуть зіткнутися жінки у віці старше 40 років. Після 45 процедура ЕКЗ може стати вирішенням труднощів настання вагітності, пов'язаних зі зниженням або відсутністю овариального резерву.

Сутність даного методу полягає в тому, що запліднення яйцеклітини відбувається поза організмом жінки. На першому етапі проходить підготовка організмів жінки та чоловіка (чоловіка, донора) до процедури екстракорпорального запліднення. 

Процедура проводиться в умовах ембріологічної лабораторії із застосуванням новітньої апаратури. Тут виробляється культивування ембріонів до 3-5 діб. На даному етапі можна досліджувати ембріони на найбільш часто зустрічаються, а також зчеплені з підлогою спадкові хромосомні хвороби, можна визначити стать майбутньої дитини. Після діагностики здорові ембріони переносяться в матку. Жінці призначаються підтримуюча гормональна терапія. Настання вагітності в результаті ЕКЗ можна визначити вже на 12 день після перенесення ембріонів. Якщо вагітність настала, вона протікає самим звичайним шляхом. Метод екстракорпорального запліднення допомагає жінкам відчути довгоочікувану радість материнства. Допоміжні репродуктивні технології дозволяють подолати більшість перепон, які виникають на шляху до вагітності.

Скільки коштує скільки коштує штучне запліднення ЕКЗ (ЕКО) в Україні?

Питання про те, де можна зробити ЕКЗ, виникає останнім часом досить часто. На сьогоднішній день Україна має кваліфікованими центрами з екстракорпорального запліднення. Вартість (ціна) екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) в Україні становить близько 27 950 грн без урахування медикаментів. У Харкові кваліфіковану і високоякісну допомогу з питання ЕКЗ ви можете отримати в Центрі репродукції людини професора Феськова А. М. ®. Також у 2016 році до нас приєднався Київ, де ціна на штучне запліднення приблизно на тому ж рівні. У клініці існують спеціальні системи оплати ЕКЗ (програма гарантованого лікування ЕКЗ), а також знижки на повторне проведення ЕКЗ. Більш докладний опис цін на екстракорпоральне запліднення в Центрі ЕКЗ професора Феськова О. М. ® можна подивитися на сторінці цін. Крім того, ви можете уточнити, скільки коштує процедура ЕКЗ, зателефонувавши за вказаними телефонами.

Шанси на успіх ЕКЗ

Після проведення ЕКЗ вагітність настає приблизно в 38-45% випадків. Екстракорпоральне запліднення практикується досить давно. Дослідження показують, що в більшості своїй у дітей, зачатих методом ЕКЗ, немає яких-небудь проблем зі здоров'ям.

Фактором, найбільш впливає на успіх екстракорпорального запліднення, є вік пацієнтки. Чим молодше жінка, тим більше у неї шансів на успіх. Підвищується ймовірність вагітності в результаті проведення ЕКЗ і в тому випадку, якщо жінка не страждає надмірною вагою.

Процедура екстракорпорального запліднення безпечна, вона може повторюватися кілька разів. Доцільність повторного проведення процедури визначає лікар залежно від конкретної ситуації.

Здатність до зачаття у жінки знижується після 35 років, а після 45 років вона падає приблизно на 95%, оскільки різко знижується оваріальний резерв яєчників. У яєчниках новонародженої дівчинки міститься близько 2 млн ооцитів. До початку статевого дозрівання їх залишається 300 000. Після досягнення пубертатного віку ріст фолікулів набуває циклічний характер і завершується овуляцією. У жінки дозріває лише 300-400 яйцеклітин. Методи ДРТ (процедура ЕКЗ, ІКСІ, ІМСІ, ПІКСІ) підвищують шанс настання вагітності.

Протокол ЕКЗ

Вперше екстракорпоральне (штучне) запліднення було застосовано в медичній практиці в 1977 році. У 1986 році в Радянському Союзі була народжена перша дитина, зачата за допомогою ЕКЗ. У загальних рисах процедура екстракорпорального запліднення зводиться до отримання яйцеклітин з яєчників жінки, штучному їх заплідненні спермою чоловіка або донора, спостереженню за розвитком отриманого ембріона в умовах інкубатора протягом 2-5 днів і переносу ембріона в порожнину матки. На сьогоднішній день лікування безпліддя методом ЕКЗ поширене в більшості країн світу.

Програму ЕКЗ застосовують у тих випадках, коли лікування безпліддя за допомогою індукції овуляції, внутрішньоматкової інсемінації та оперативного лікування не приносить позитивного результату. Крім того, існують показання до проведення лікування даним методом, наприклад при синдромі полікістозних яєчників. Раціональним і дружнім по відношенню до жінки є «модифікований» протокол ЕКЗ, в якому застосовують мінімальну кількість препаратів для стимуляції. В окремих випадках можливе проведення програми ЕКЗ в природному циклі без препаратів для індукції овуляції, а також при збереженій овуляції.

Проходячи процедуру екстракорпорального запліднення в Харкові або Києві в Центрі ЕКЗ професора Феськова О. М. ®, ви можете скористатися передімплантаційною генетичною діагностикою (ПГД) і не тільки визначити стать дитини, але й виключити хромосомну патологію ембріона до моменту його перенесення в порожнину матки.

 

Короткий і довгий протокол ЕКЗ

Під час проведення циклу ЕКЗ для отримання більшого числа зрілих яйцеклітин проводиться стимуляція яєчників гормональними препаратами. Схеми черговості введення даних препаратів називають протоколами. Існує 2 основні різновиди протоколу ЕКЗ: довгий і короткий. Призначення кожного протоколу індивідуально, воно залежить від багатьох факторів. Роль відіграє вік, результати гормональних досліджень, фактори безпліддя, і т.д. Тільки після складання повної картини лікар визначається з видом протоколу і дозою гонадотропних препаратів.

Загальна схема лікування методом ЕКЗ, довгий протокол:

Довгий протокол ЕКЗ починається з 21 дня менструального циклу. У першу чергу проводиться тимчасове блокування вироблення власних гормонів організму препаратами а-ГРГ. Дані препарати призначаються на 12-17 днів або ж вводяться одноразово (депо-форма). З 2-3 дня наступного циклу починають стимуляцію овуляції препаратами, що містять фолікулостимулюючий гормон (ФСГ). Особливістю даного протоколу є повний контроль над процесом, оскільки стимуляція проходить за рахунок штучних гормонів при повній блокаді власних.

Короткий протокол ЕКЗ по днях збігається з природним циклом жінки. Він починається з 2-3 дня менструального циклу. Стимуляція овуляції проводиться препаратами, що містять ФСГ. Тривалість стимуляції становить 8-11 днів. Обидва протоколи переносяться жінками добре.

Етапи циклу запліднення ЕКЗ

Програма ЕКЗ складається з декількох етапів, кожен з яких важливий. Під час екстракорпорального запліднення яйцеклітини витягують з яєчників жінки і запліднюють штучно «in vitro» («в пробірці») спермою чоловіка або донора. Після цього отримані ембріони культивуються в умовах інкубатора протягом 3-5 днів. Після вибору кращих ембріонів, один або два з них переносять у порожнину матки для подальшого розвитку.

Цикл ЕКЗ триває протягом 2-4 тижнів (залежно від протоколу) і складається з 4 основних етапів:

1. Стимуляція овуляції. На даному етапі за допомогою ін'єкцій гормональних препаратів дозріває не 1, а кілька фолікулів з яйцеклітинами. При проведенні стимуляції овуляції проводяться регулярні ультразвукові дослідження розвитку фолікулів і зростання ендометрію. Тривалість даного етапу складає в середньому 8-12 днів.

2. Пункція фоллікулов. Данная процедура проводиться для отримання яйцеклітин. Зазвичай використовується транспіхвовий спосіб під контролем УЗД. Під час процедури пацієнтка перебуває під внутрішньовенним знеболенням. На цьому ж етапі проводиться забір сперми чоловіка (донора).

3. Запліднення яйцеклітин спермою чоловіка (донора) в штучних умовах і культивування ембріонів. Яйцеклітини запліднюються в лабораторних умовах і поміщаються в спеціальний інкубатор, де ембріони розвиваються протягом 3-5 днів під ретельним наглядом фахівців. Інкубатор, в якому знаходяться ембріони імітує умови порожнини матки за такими показниками, як рН, вологість і концентрація СО2, температура.

4. Перенесення ембріонів в порожнину матки. Дана процедура проводиться після досягнення ембріонами певній стадії розвитку. Це безболісна і не вимагає анестезії процедура. Вона проводиться за допомогою спеціального еластичного катетера. Протягом наступних 2 тижнів проводиться гормональна підтримка, спрямована на збереження вагітності. Після закінчення цього терміну призначається тест на вагітність, а ще через тиждень - ультразвуковий контроль.

Загальна схема лікування методом ЕКЗ, довгий протокол:

Лікарські препарати для ЕКЗ

На кожному етапі проведення процедури екстракорпорального запліднення застосовуються різні лікарські препарати, покликані допомогти організму жінки. На початковій стадії препарати готують організм до подальшої стимуляції овуляції, потім відбувається стимуляція зростання фолікулів. Після перенесення ембріонів використовуються препарати, службовці для підтримки ендометрію. Усі призначені під час циклу ЕКЗ медикаменти щонайкраще готують організм до вагітності.

Агоністи (аналоги) гонадотропін-рилізинг гормону (а-ГРГ). До даної групи відносять препарати, які готують яєчники до стимуляції. До препаратів даної категорії відносять «Декапептил», «Диферелин», «Люкрин», «Золадекс», «Бусерелин» і под.

Антагоністи гонадотропін-рилізинг гормону (ант-ГРГ). Метою застосування даних препаратів є запобігання передчасній овуляції, вони пригнічують секрецію лютеїнізуючого гормону (ЛГ). До медикаментів даної групи відносяться «Оргалутран», «Цетротид», «Цітрорайд» («Цетрорелікс»).

Препарати гонадотропних гормонів. Ці препарати використовуються для стимуляції росту фолікулів. Гонадотропіни регулюють процес росту фолікула. До найбільш поширених препаратів цієї групи відносять «Менопур», «Пурегон», «Гонал-Ф», «Перговеріс».

Препарати натуральних естрогенів. До даної групи відносять медикаменти, що стимулюють ріст ендометрію. Ці препарати покращують кровопостачання матки. До даної категорії відносять «Прогінова», «Дивігель» і под.

Препарати прогестерону. Дана група препаратів сприяє секреторної трансформації ендометрія і готують його до перенесення ембріонів. Сюди відносяться «Утрожестан», «Дюфастон», «Лютеіна», «Кринон» та ін.

Поширені питання пов'язані з ЕКЗ

✅ Що таке ЕКЗ?

ЕКЗ - метод досягнення вагітності при безплідді – При ЕКЗ запліднення відбувається поза організмом жінки ✓Для проведення ЕКЗ з організму жінки вилучають яйцеклітини, чоловік здає сперму ✓Для проведення ЕКЗ треба знайти кваліфіковану клініку з лікування безпліддя та звернутися до репродуктолога

❤️ Від чого залежить результат ЕКЗ?

На ефективність ЕКЗ впливають персональні показники репродуктивного здоров’я - Якість генетичного матеріалу чоловіка (сперма) та жінки (яйцеклітина) ✓Вік жінки, що планує вагітність ✓Готовність ендометрію до імплантації ембріона

 Як проходить вагітність після ЕКЗ?

Є поширений міф, що вагітність після ЕКЗ відрізнається – Вагітність після ЕКЗ додатково підтримують медикаментами в перші 12 тижнів ✓Це необхідно, щоб звести до мінімум ризик викидня, який є і у природній вагітності ✓В цілому вагітність після ЕКЗ не відрізняється від звичайної

❓  Яка ціна на штучне запліднення?

Вартість ЕКЗ визначається на підставі причин безпліддя – В залежності від них складається індивідуальний план програми ✓Формується обсяг необхідних медикаментів ✓ Та необхідність додаткових процедур, що можуть вплинути на результат ЕКЗ
Послуги
Етапи програми
 • I - Контрольована стимуляція овуляції;
 • II - Пункція фолікулів та пошук яйцеклітин;
 • III - Запліднення яйцеклітин та культивування ембріонів;
 • IV - Перенос ембріонів до порожнини матки (ембріотрансфер;
 • V - Гормональна підтримка ендометрія;
 • I Стимуляция овуляции I Стимуляция овуляции
 • >>>
 • II Пункция II Пункция
 • >>>
 • III Оплодотворение<br>IV Перенос III Оплодотворение
  IV Перенос
Обстеження до програми
 • ДЛЯ ЖІНОК:
 • ВІЛ;
 • RW;
 • Геп С;
 • HbsAg;
 • Клінічний аналіз крові;
 • Клінічний аналіз сечі;
 • Цукор крові;
 • Група крові, резус фактор;
 • Коагулограма;
 • Цитологія;
 • Аналіз виделень (мазок;
 • ІФА (Ig G,Ig M): токсоплазмоз, краснуха, ЦМВ, хламідіоз;
 • Гормональні обстеження ІФА (ФСГ, ЛГ, эстрадіол, пролактин, АМГ, прогестерон);
 • УЗД щитовидної, молочної залоз, печінки;
 • ЭКГ+осмотр терапевта;
 • Флюорографія;
 • ДЛЯ ЧОЛОВІКА:
 • ВІЛ;
 • RW;
 • Геп С;
 • HbsAg;
 • Спермограма;
 • Група крові, резус фактор;
 • Флюорографія;
Вартість ЕКЗ

ЕКЗ без медикаментів 27950 грн
Всі ціни
Фахівці
Феськов Александр Михайлович

Феськов Олександр Михайлович

директор ЦРЛ, головний лікар

Лялюк Василий Васильевич

Лялюк Василь Васильович

Завідувач ембріологічною лабораторії, ембріолог, біолог-генетик

Безпечная Ирина Михайловна

Безпечна Ірина Михайлівна

Завідуюча відділенням ЕКЗ, лікар акушер-гінеколог, репродуктолог

Зозулина Александра Николаевна

Зозуліна Олександра Миколаївна

Медичний директор київської філії, лікар акушер-гінеколог, репродуктолог, лікар УЗД

Запис до лікаря