Вверх
Заказать звонок
Запис
до лікаря
surrogatnaya mama

Сурогатне материнство

З проблемою безпліддя - неможливістю мати дітей і продовжувати свій рід - люди зіткнулися ще в стародавні часи. Вже тоді виникла ідея подолання безпліддя, використовуючи сурогатне материнство. Вперше сурогатне материнство було описано в Старому Завіті (Буття, 16) - служниця Агари була запрошена в якості сурогатної матері для дитини Авраама, у якого дружина не змогла завагітніти. Історія говорить про багатьох інших аналогічних випадках вирішення проблем безпліддя - рабинь і наложниць в багатьох країнах світу часто використовували як сурогатних матерів. Зрозуміло, що в той час було можливим використання тільки «традиційне сурогатне материнство» - генетичними батьками дитини були батько - "замовник" і сама сурогатна мати - запліднення проводилося природним шляхом.

Першим успішним штучним заплідненням in vitro з наступною програмою ЕКЗ було народження в 1978 році в Англії Луїзи Браун - першої дитини «з пробірки»! Використання ЕКО, виношування і народження сурогатною матір'ю генетично чужу дитину (гестаційне, "повне" сурогатне материнство з ЕКЗ) вперше успішно проведено в США в 1986 році.

За 40 років, що минули з народження Луїзи Браун, в світі з'явилося більше чотирьох мільйонів дітей, зачатих "в пробірці". Це говорить про те, що більше чотирьох мільйонів пар змогли побороти проблему безпліддя і здійснити мрію - стати батьками.

Сурогатне материнство в Україні

Процес впровадження методів допоміжної репродуктивної медицини (ДРТ, сурогатне материнство) в Україні розпочався на початку 80-х. Саме тут, у місті Харкові, вперше в Україні було проведено лікування безпліддя методом екстракорпорального запліднення - в 1991 році на світ з'явилася дівчинка Катя.

Вперше на території СНД, в Харкові, при лікуванні безпліддя було використано сурогатне материнство.

Сурогатне материнство сьогодні

Програма сурогатного материнства значно прогресувала і в наш час здійснюється на найвищому технологічному рівні - репродуктологам не вимагається близько 600 спроб ЕКЗ, здійснені для народження Луїзи Браун. Але юридична сторона сурогатного материнства в більшості країн досі недостатньо врегульована.

Приміром, сурогатне материнство повністю заборонено в Австрії, Німеччині, Норвегії, Швеції, Франції, та деяких штатах Америки. У таких країнах, як Бельгія, Греція, Ірландія, Фінляндія використання сурогатних мам для лікування безпліддя не регламентується законом, хоча і має місце. У кількох країнах дозволено використання сурогатного материнства тільки на некомерційній основі - без винагороди сурогатної матері. Такий закон в Австралії, Великобританії, Данії, Ізраїлі, Іспанії, Канаді, Нідерландах, окремих штатах Америки.

Використання сурогатних мам в програмах лікування безпліддя, і в тому числі на комерційній основі, дозволено законом в більшості штатів Америки, Південно-Африканської республіки, Російської Федерації, Грузії, Україні.

В Україні існує добре врегульоване законодавство з таким аспектам лікування безпліддя, як сурогатне материнство, донорство сперми і донорство яйцеклітини.

Сурогатне материнство: вартість

Крім винагороди сурогатної матері (в Україні) у вартість програми сурогатне материнство входить ціна необхідних для нього процедур:

  • обстеження сурогатної мами відповідно до вимог МОЗ України;
  • ЕКЗ (необхідно уточнити, скільки коштує процедура в програмі сурогатне материнство);
  • медичні препарати для сурогатної матері;
  • витрати на проживання, проїзд сурогатної матері;
  • фінансові зобов'язання перед сурогатною матір'ю у разі невдачі;
  • зміст сурогатної матері протягом вагітності;
  • ведення та збереження вагітності, розродження;
  • юридична складова всієї програми «Сурогатне материнство»;
  • доплата сурогатної матері при багатоплідній вагітності;

Сурогатна мама. Обов'язкові вимоги

Жінка від 20 до 35 років, має власної здорової дитини. У випадку, коли сурогатна мати перебуває у шлюбі, необхідна письмова, засвідчену нотаріусом, згоду її чоловіка на програму ЕКЗ.

Важливим аспектом вибору кандидатури сурогатної матері є стан здоров'я, моральна і психологічна стійкість.

Послуги
Фахівці
Безпечная Ирина Михайловна

Безпечна Ірина Михайлівна

Завідуюча відділенням ЕКЗ, лікар акушер-гінеколог, репродуктолог

Тищенко Алексей Александрович

Тіщенко Олексій Олександрович

провідний ембріолог клініки

Блажко Елена Васильевна

Блажко Олена Василiївна

Репродуктолог, завідуюча стаціонару, к.м.н., лікар акушер-гінеколог I категорії

Феськов Александр Михайлович

Феськов Олександр Михайлович

директор ЦРЛ, головний лікар

Запис до лікаря