Вверх
Заказать звонок
Запис
до лікаря

Здорове потомство

НА ШЛЯХУ ДО здорового потомства

За даними медичної статистики у абсолютно здорових молодих людей ризик народити дитину з генними або хромосомними порушеннями становить 5%. Подружня пара, готуючись до вагітності, повинна пройти повне медичне обстеження ще до зачаття дитини, щоб запобігти можливим проблемам в майбутньому. Але не одна сім'я не застрахована від народження дитини з хромосомними аномаліями. Патологія може виникнути в момент розбіжності хромосом в процесі ділення клітин. Однак, навіть ембріон, несучий аномальний набір хромосом, здатний до імплантації. Наслідком цього може бути завмирання вагітності, мимовільний аборт або народження хворої дитини (наприклад, синдром Дауна).

Проведення програми ЕКО - це не тільки метод лікування безпліддя, але і можливість вибору генетично здорового ембріона. Сучасні технології дозволяють провести детальний генетичний аналіз ембріона на його доімплантаційної стадії. Найбільш інформативним і сучасним підходом до преимплантационной генетичної діагностики (ПГД) є метод з використанням мікрочіпів (array comparative genomic hybridization, array-CGH). Застосування array-CGH дозволяє провести детальний аналіз всього набору хромосом ембріона до моменту його перенесення в порожнину матки. Метод дає можливість виявити як грубі чисельні порушення каріотипу ембріона (анеуплоїдії), так і дрібні незбалансовані структурні порушення хромосом (транслокації, делеції, дуплікації).

При отриманні вагітності наступним кроком є ​​своєчасне проведення 1-го біохімічного та ультразвукового скринінгів з використанням апарата УЗД експертного класу (Voluson E8), що дає можливість виявити маркери хромосомних аномалій у плода. При виявленні відхилень показників 1-го біохімічного та 1-го ультразвукового скринінгу необхідно провести індивідуальний розрахунок ризику анеуплоїдій а допомогою комп'ютерної програми АSTRAIA.

Важливо зазначити, що виявлення високого індивідуального ризику розвитку хромосомної патології є показанням до інвазивних методів діагностики (амніоцентез, кордоцентез з подальшим дослідженням каріотипу плоду). Якщо порушень в хромосомному наборі плода не виявлено (нормальний каріотип), а значення біохімічного скринінгу мають відхилення від норми - необхідно більш уважно ставитися до виношування вагітності, так як у таких жінок частіше спостерігаються проблеми пов'язані з порушенням іантизсідальної системи крові і не пов'язані з патологією плода.

2-й ультразвуковий скринінг проводиться в терміні 18-20 тижнів вагітності, який дозволяє виявити вади серця плода.
Вагітність в Україні, за медичними показаннями, можна перервати до 22 тижня вагітності згідно з наказом МОЗ №620 від 29.12.2003 р

Третій ультразвуковий скринінг проводитися в 30-32 тижні. У даному терміні проводиться дослідження стану плода та доплерівське дослідження кровообігу, що дозволяє виявити групу жінок з порушеннями плацентарного кровотоку і проводити за ними динамічне спостереження з метою профілактики гіпоксії плода, важких форм плацентарної недостатності, а іноді навіть профілактики загибелі плоду.

Дана тактика дозволяє уникнути ризик народження дитини з хромосомною патологією, а також провести корекцію виявлених порушень під час вагітності.

Послуги
Фахівці
Безпечная Ирина Михайловна

Безпечна Ірина Михайлівна

завідуюча відділенням ЕКЗ

Сомова Елена Витальевна

Сомова Олена Віталіївна

Завідуюча відділом ембріології, кандидат біологічних наук

Тищенко Алексей Александрович

Тіщенко Олексій Олександрович

провідний ембріолог клініки

Блажко Елена Васильевна

Блажко Олена Василiївна

репродуктолог, завідуюча стаціонару

Запис до лікаря